זה היום שלך

תמיד את שם בשביל כולם, דואגת וחושבת שלכל אחד יהיה את מה שהוא צריך. יום אחד בחודש שייך רק לך. יום של טיפוח פנימי וחיצוני, יום של תפילה, יום של טבילה. לחזור לחוש כמו כלה ביום חופתה, להתרגש ולהתקדש. להתמלא ולהתחדש.

יום של התחדשות

היום הזה מגיע אחרי ימים של הפסקה ומרחק. זמנים אלו של מרחק פיזי בין בני הזוג הם הזדמנות מצוינת לחיזוק הקשר שאינו פיזי. אולי אפילו אפשר לראות זאת כמבחן לחוזקה ועמידותה של הזוגיות מעבר להיבט המיני והפיזי. זה הזמן להעמיק ולחזק את החלק הרגשי והנפשי של הזוגיות וכמובן להעצים את הכמיהה והציפייה אל החיבור המחודש בתום ימי הנדידה.

לשמור על הלהבה

מתי בפעם האחרונה התגעגעת? מתי לקחת לעצמך פסק זמן שהוא כל כולו שלך? מתי הרגשת רעננה, מצפה ונחשקת? טהרת המשפחה היא הגלגל המניע לשמירה על להבת הזוגיות. זמן בחודש בו אין מגע פיזי מלבד קרבת הלב. זמן התבוננות והתכנסות המקנה את היכולת לרומם את הקשר בין איש לאשתו מהרמה הפיזית, החומרית – לרמה רוחנית, לתקשורת המבוססת על רגעים מזוקקים של אהבה כנה ועוצמתית.

בנוסף, “תקופת הנדידה” מהווה מעין ‘תזכורת חודשית’ לשים את עצמך בראש סדר העדיפות, לטפח את גופך ורוחך, ולהקדיש לעצמך זמן שהוא רק שלך, כי זה היום שלך. רק שלך.

זה היום להיטהר

כשאת מגיעה למקווה, אין המטרה לעבור ניקיון פיזי (שהוא שלב מקדים בלבד כהכנה לקראת הטבילה), אלא המטרה היא לעבור טיהור רוחני.

ממה בדיוק צריך לעבור טיהור? בימי הווסת האישה נמצאת במצב רוחני הנקרא “נידה”, המעיד על אובדן פוטנציאל לחיים. כל מגע עם אובדן חיים יוצר טומאה באדם, שהיא חציצה רוחנית הקיימת בו. ישנם סוגים שונים ודרגות שונות של אובדן חיים היוצרים טומאה, ולכל סוג נדרש הליך טהרה שונה. במקרה של טומאת נידה, כדי לעבור לסטטוס הרוחני “טהרה” נדרשת טבילה במקווה.

היום שלך להתכונן

יום זה מלווה גם בהכנות טכניות שכדאי להיות מאורגנים אליהם וכך הכחל קל ופשוט יותר. אז מה צריך לזכור? 

מטרת ההכנות לטבילה היא לאפשר מגע של כל הגוף במים באופן שלם ללא חציצה.

להסיר איפור, פירסינגים, תכשיטים, עדשות מגע, תוספות שיער- למעשה כל דבר שלא קבוע בגוף, יש להסיר. 

רחצה יסודית של הגוף במים חמים ובסבון , חפיפת השיער בשמפו (בסמוך לשקיעה).

שימי לב שנשטפים כל מקומות הקפלים שבגוף (טבור, בית שחי, אוזניים , מפשעות).

יש לסרק את השיער היטב.

לצחצח שיניים.

לקנח את האף.

יש לנקות את הציפורניים בידיים וברגליים.

במידה ויש לק רגיל צריך להסיר לפני הטבילה עם אציטון.

במידה ויש לק ג’ל, רצוי למלא באותו יום או יום לפני, במידה ולא הספקת והרווח משמעותי, תוכלי למלא אותו בלק זהה או למרוח לק אחר לאורך כל הציפורן. אם הרווח אינו משמעותי, תוכלי לטבול גם כך. וכמובן,  תמיד תוכלי להיעזר במדריכה אישית שתלווה אותך בתהליך.

היום שלך לדאוג לעצמך

היום הזה הוא שלך גם בשביל לדאוג לעצמך ולהתפנק, זו גם הזדמנות עבורך להעניק לעצמך התחדשות במובן הפיזי של יופי וטיפוח. עם כל הטרדות והעומס היום-יומי, לפעמים אנחנו הנשים שוכחות את עצמנו. קבלת מצוות טהרת המשפחה מזכירה לך דרך הכרח את הזמן האישי שלך לניקוי יסודי וטיפוח עצמי, באמצעות ההכנות הנדרשות וההכרחיות טרם הטבילה.

איך. מתי. איפה.

זה היום, ברור. אבל מה עושים עם זה. מה צריך לעשות לפני ומה אחרי. איפה יש מקווה טהרה שמתאים לציפיות שלך ויעשה לך את היום. מתי הולכים למקווה, ואיך זה עובד בפועל? 

כל השאלות הללו ועוד רבות בוודאי עוברות לך בראש כעת. בדיוק בשבילך ריכזנו את כל המידע הרלוונטי באתר אחד. אתר שעשני אישה נותן לך את כל המידע על המקווה. ובכלל, כל מה שאישה רוצה לדעת.

מעוניינת שנלווה אותך בתהליך?

השאירי פרטים כאן למטה

מחשבון טבילה

יש לבחור תחילה את יום הווסת ולהגדיר את זמן השקיעה
יום הטבילה שלך:

* שימי לב, הטבילה תתבצע בתאריך לאחר השקיעה!

התחילי צ'אט
צריכה עזרה?
היי ברוכים הבאים לאתר "שעשני אישה",
איך נוכל לעזור? לכל שאלה כתבי לנו כאן...
דילוג לתוכן