שעשני אישה

יש בך משהו מיוחד, משהו שרק את יודעת ומכירה, יש לך את האישיות במיוחדת והעולם הפנימי שחשוב לך לשמור ולשמר. יש בך אהבה ורצון להתחבר לשרשרת ארוכה המורכבת מדורות של נשים שהכירו בכוחן המיוחד לשמור ולחזק את ביתן, לחדש ולהתחדש ולשמור לעצמן פינה פרטית, לנפש. פינה שמעצימה וממלאת בטוב ובטוהר.

מה זה “שעשני אישה”?

מיזם “שעשני אישה” מהווה בית בו כל אישה תוכל להתייעץ, לשאול, ללמוד, בנושאי זוגיות, נשיות ומיניות. “שעשני אישה” שמה לה לחזון להביא את בשורת טהרת המשפחה – מהותה, יופייה וסגולותיה – לכל אישה שרוצה ללמוד ולהתחבר, כחלק מחוויה חיובית, רוחנית, מעצימה ומרגשת ומתוך מקום מחבר ומרומם, למען האישה, חיי הזוגיות והמשפחה, ובכך לחזק ולהגדיל את מעגל הנשים שפותחות את ליבן לאורה של הטבילה במקווה.

מהי הטבילה במקווה? 

מצות הטבילה במקווה היא מאבני היסוד של המסורת והבית היהודי. נשים נשואות נוהגות לטבול במקווה בכל חודש, לאחר המחזור החודשי, כאשר אחרי הטבילה ניתן לקיים יחסי אישות. הטבילה לעיתים מצטיירת כטקס דתי וטכני, כאשר המיזם שואף להנגיש את הרבדים השונים והעמוקים שלה, בכדי להפוך את החוויה לנשית, חיובית ורוחנית.   

למה דווקא במקווה

על פי ההלכה היהודית, הטבילה נעשית במקור מים טבעי. ניתן לטבול בים, במעיין ובמקורות מים טבעיים אחרים, אולם מרבית הטבילות נערכות במבנה הקרוי “מקווה”, המתוכנן על פי כללים הלכתיים ומחובר למקור מים טבעי. 

איך מגיעים למקווה

במדינת ישראל, הטבילה במקווה היא אחת משירותי דת היהודיים המסופקים לציבור, ולצורך כך פרוסים מאות מקוואות ציבוריים ברחבי הארץ, המתופעלים על ידי מועצות דתיות ורשויות מקומיות שונות, וממומנים על ידם בשיתוף עם המשרד לשירותי דת. בשל אופיים הציבורי, כפופים מקוואות אלו לנהלים וחוקים שונים, הנוגעים לפרטיות הטובלת, תעריפי הטבילה, דרישות תברואתיות וכד’. כמו כן קיימים מקוואות פרטיים שונים המתופעלים ע”י גורמים פרטיים. מאות אלפי נשים יהודיות בישראל מקיימות את מצוות הטבילה מדי חודש במסגרת מקוואות הטהרה  הציבוריים בישראל. במקוואות אלו מועסקות נשים הקרויות ״בלניות״, האחראיות על תפעול המקוואות ועל מתן סיוע לנשים הטובלות.

מה עושה הטבילה

כשאת מגיעה למקווה, אין המטרה לעבור ניקיון פיזי (שהוא שלב מקדים בלבד כהכנה לקראת הטבילה), אלא המטרה היא לעבור טיהור רוחני.

ממה בדיוק צריך לעבור טיהור? בימי הווסת האישה נמצאת במצב רוחני הנקרא “נידה”, המעיד על אובדן פוטנציאל לחיים. כל מגע עם אובדן חיים יוצר טומאה באדם, שהיא חציצה רוחנית הקיימת בו. ישנם סוגים שונים ודרגות שונות של אובדן חיים היוצרים טומאה, ולכל סוג נדרש הליך טהרה שונה. במקרה של טומאת נידה, כדי לעבור לסטטוס הרוחני “טהרה” נדרשת טבילה במקווה.

התחלה חדשה

יום הטבילה מגיע אחרי ימים של הפסקה ומרחק. זמנים אלו של מרחק פיזי בין בני הזוג הם הזדמנות מצוינת לחיזוק הקשר שאינו פיזי. אולי אפילו אפשר לראות זאת כמבחן לחוזקה ועמידותה של הזוגיות מעבר להיבט המיני והפיזי. זה הזמן להעמיק ולחזק את החלק הרגשי והנפשי של הזוגיות וכמובן להעצים את הכמיהה והציפייה אל החיבור המחודש בתום ימי הנדידה. 

איך. מתי. איפה.

זו ללא ספק החוויה הכי נשים והכי אישית עבורך, אבל מה עושים עם זה. מה צריך לעשות לפני ומה אחרי. איפה יש מקווה טהרה שמתאים לציפיות שלך ויעשה לך את היום. מתי הולכים למקווה, ואיך זה עובד בפועל? 

כל השאלות הללו ועוד רבות בוודאי עוברות לך בראש כעת. בדיוק בשבילך ריכזנו את כל המידע הרלוונטי באתר אחד. אתר שעשני אישה נותן לך את כל המידע על המקווה. ובכלל, כל מה שאישה רוצה לדעת.

מעוניינת שנלווה אותך בתהליך?

השאירי פרטים כאן למטה

מחשבון טבילה

יש לבחור תחילה את יום הווסת ולהגדיר את זמן השקיעה
יום הטבילה שלך:

* שימי לב, הטבילה תתבצע בתאריך לאחר השקיעה!

התחילי צ'אט
צריכה עזרה?
היי ברוכים הבאים לאתר "שעשני אישה",
איך נוכל לעזור? לכל שאלה כתבי לנו כאן...
דילוג לתוכן