fbpx

מקווה נשים

אין דבר טוב יותר בעולם מהתחדשות. מספיק לראות את החיוך שנפרש על הפנים כשאנחנו מאחלים לסובבים אותנו, חברים או קרובים, ילדים ומבוגרים את האיחול הקצר והמיוחד “תתחדש” או במקרה שלנו “תתחדשי”. מקווה נשים נועד לייצר התחדשות בחייה של האישה הנשואה. לעשות ריסטארט על השגרה ולרענן את הרגשות הנרדמים.

מה זה מקווה נשים?

המונח מקווה נשים מקפל בתוכו עולם שלם של משמעויות ואסוציאציות, עבור כל אישה הוא מבטא משמעות והקשרים שונים וכמובן כמו בהרבה מקרים, חלק מהתמונה שמצטיירת לנו בראש מקורה בסטיגמות ללא ביסוס מציאותי. אז הבה נכיר באופן ישיר במה מדובר.

קודם כל ברמה הפרקטית, מקווה הוא בריכת מים שמקורם במי גשמים או מעיין, המים המכונסים ונקווים  למקום אחד, מעניקים לו את השם “מקווה”.

למי נועד מקווה נשים

קודם כל, מקווה נשים מעצם הגדרתו הוא טריטוריה נשית לחלוטין, מקום שאת יכולה לחוש בו בנח לגמרי ומרחב לנשיות שלך.כשננסה לאפיין מיהן הנשים שבאות למקווה, ניתן לשים לב כיאם בעבר ניתן היה למצוא במקווה רק נשים דתיות ומסורתיות, כיום הולכת וגוברת המודעות והרצון של נשים מכל המגזרים והקהילות לחוות את החוויה הכל כך יהודית ואישית שמעניק המקווה. הנגישות, והאבזור החדשני משלמים את המהלך בשינוי התפיסה המוקדם. כל אישה נשואה המבקשת לשדרג את החיים הזוגיים שלה, לחוש נחשקת ומיוחדת, תמצא את עצמה מתחברת לחוויית המקווה.

איך נראה מקווה נשים

אם את מבקרת בפעם הראשונה במקווה נשים יש סיכוי גדול מאוד שתופתעי לגלות מקום חדיש ועדכני, מעוצב בטוב טעם ומאפשר מרחב לגוף ולנפש.

עד לפני זמן לא רב, את רוב המקוואות ניתן היה לתאר כראויים לשימוש לכל היותר, ומה שקבע את סגנונם היה התכלית ולא הנוחות. 

כיום המצב שונה לחלוטין. המודעות החדשה שהתפתחה בעשורים האחרונים בקרב הנשים, ומנהיגי הקהילות, יצרה מגמה חדשה בבניית מקוואות. בכל רחבי הארץ והעולם, נבנים מקוואות יפים ואף מהודרים – בעלי אכסדראות וחדרי המתנה אלגנטיים, אזורי הכנה מצוידים בנדיבות ובריכות מקווה מעוצבות היטב. ישנן מקוואות שיכולים להתחרות בבתי ספא יוקרתיים מודרניים באירופה ואף מציעים למבקריהן יותר נוחיות ואביזרים מאשר קיימים בבתיהם הפרטיים.

איך בונים מקווה נשים

מקווה נשים, כמו כל מקווה המשמש לטהרה והתחדשות רוחנית אמור לעמוד במספר כללים. הוא צריך להיבנות על האדמה או להיבנות כחלק בלתי נפרד מבניין בנוי. לכן מבנים ארעיים כגון אמבטיות, ג’קוזי או בריכות ניידות לעולם לא יכולים לשמש כמקוואות. 

מקווה הנשים צריך להכיל לפחות כ-750 ליטרים של מי גשם שנאספו אל תוך המקווה בהתאם לסדרת הלכות מפורטת ביותר. במקרים מיוחדים שבהם אין כל אפשרות להשיג מי גשמים, ניתן להשתמש בקרח או בשלג המגיעים ממקור טבעי כדי למלא את המקווה. גם כאן, כמו במקרה של מי הגשמים, יש סדרת הלכות מפורטת ומורכבת הנוגעת להבאתם של הקרח או השלג למקווה ולטיפול בהם.

מתחילים להתגעגע

כשאת מכניסה את הביקור במקווה נשים לשגרת חייך, את נותנת מתנה זוגית לך ולבעלך. המתנה הטובה ביותר.

מלבד ההיבט המסורתי הלכתי של הטבילה במקווה יש למקווה עצמו ולשמירה על כללי טהרת המשפחה השפעה ישירה על חיי הנישואים של בני הזוג. הכמיהה והציפייה, הגעגוע והאפשרות ליצור אפקט של המתנה מגבירות את הריגוש ומונעות שחיקה שכל כך אופיינית ומאתגרת את חוויית הזוגיות.

הטבילה עצמה במקווה נשים מתוארת על ידי נשים רבות כחוויה מעצימה שאין דומה לה בעולם. כל העולם נמצא מחוץ למים ורק את, מוקפת במים זכים צוללת אל המקום הטהור והנקי, הפנימי והאמיתי שמנקה את הלב ומשכיח את כל מצוקות הקיום המטרידות.

מתי הולכים למקווה נשים

הביקור במקווה נשים והטבילה הם חלק ממהלך שלם של טהרת המשפחה הסובב סביב ימי המחזור החודשי של האישה. אחרי תום ימי המחזור, מקיימים “הפסק טהרה” הכולל בדיקה עצמית, ואחרי שבוע ימים מגיע ליל הטבילה. זמן מיוחד ומרומם מבחינה רוחנית בו ניתן גם להתפלל ולבקש על כל מה שהיינו רוצים לקבל ולזכות בו. על עצמנו והחיים שלנו, על האהבה והתקווה, על הבעל והילדים, על הבריאות ועל השפע. זה היום שלך.

איך. מתי. איפה.

אז מתי בעצם אני הולכת למקווה נשים, איפה אמצא מקווה נשים בסגנון שלי ואיך זה עובד בפועל? כל השאלות הללו ועוד רבות בוודאי עוברות לך בראש כעת. בדיוק בשבילך ריכזנו את כל המידע הרלוונטי באתר אחד. אתר שעשני אישה נותן לך את כל המידע על המקווה. ובכלל, כל מה שאישה רוצה לדעת.

מעוניינת שנלווה אותך בתהליך?

השאירי פרטים כאן למטה

מחשבון טבילה

יש לבחור תחילה את יום הווסת ולהגדיר את זמן השקיעה
יום הטבילה שלך:

* שימי לב, הטבילה תתבצע בתאריך לאחר השקיעה!

התחילי צ'אט
צריכה עזרה?
היי ברוכים הבאים לאתר "שעשני אישה",
איך נוכל לעזור? לכל שאלה כתבי לנו כאן...
דילוג לתוכן