מקווה

מה זה מקווה?

המילה מקווה מקפלת בתוכה עולם שלם של משמעויות ואסוציאציות, עבור כל אדם היא מבטאת משמעות והקשרים שונים וכמובן כמו בהרבה מקרים, חלק מהתמונה שמצטיירת לנו בראש מקורה בסטיגמות ללא ביסוס מציאותי. אז הבה נכיר באופן ישיר במה מדובר.

קודם כל ברמה הפרקטית, מקווה הוא בריכת מים שמקורם במי גשמים או מעיין, המים המכונסים ונקווים  למקום אחד, מעניקים לו את השם “מקווה”.

מקווה טהרה

מקווה המשמש לטהרה והתחדשות רוחנית אמור לעמוד במספר כללים. הוא צריך להיבנות על האדמה או להיבנות כחלק בלתי נפרד מבניין בנוי. לכן מבנים ארעיים כגון אמבטיות, ג’קוזי או בריכות ניידות לעולם לא יכולים לשמש כמקוואות. 

המקווה צריך להכיל לפחות כ-750 ליטרים של מי גשם שנאספו אל תוך המקווה בהתאם לסדרת הלכות מפורטת ביותר. במקרים מיוחדים שבהם אין כל אפשרות להשיג מי גשמים, ניתן להשתמש בקרח או בשלג המגיעים ממקור טבעי כדי למלא את המקווה. גם כאן, כמו במקרה של מי הגשמים, יש סדרת הלכות מפורטת ומורכבת הנוגעת להבאתם של הקרח או השלג למקווה ולטיפול בהם.

המקווה המודרני

עד לפני זמן לא רב, את רוב המקוואות ניתן היה לתאר כראויים לשימוש לכל היותר, ומה שקבע את סגנונם היה התכלית ולא הנוחות. 

כיום המצב שונה לחלוטין. המודעות החדשה שהתפתחה בעשורים האחרונים בקרב הנשים, ומנהיגי הקהילות, יצרה מגמה חדשה בבניית מקוואות. בכל רחבי הארץ והעולם, נבנים מקוואות יפים ואף מהודרים – בעלי אכסדראות וחדרי המתנה אלגנטיים, אזורי הכנה מצוידים בנדיבות ובריכות מקווה מעוצבות היטב. ישנן מקוואות שיכולים להתחרות בבתי ספא יוקרתיים מודרניים באירופה ואף מציעים למבקריהן יותר נוחיות ואביזרים מאשר קיימים בבתיהם הפרטיים.

מקווה, בשביל מה זה טוב?

מלבד ההיבט המסורתי הלכתי של הטבילה במקווה יש למקווה עצמו ולשמירה על כללי טהרת המשפחה השפעה ישירה על חיי הנישואים של בני הזוג. הכמיהה והציפייה, הגעגוע והאפשרות ליצור אפקט של המתנה מגבירות את הריגוש ומונעות שחיקה שכל כך אופיינית ומאתגרת את חוויית הזוגיות.

הטבילה עצמה במקווה מתוארת על יעדי נשים רבות כחוויה מעצימה שאין דומה לה בעולם. כל העולם נמצא מחוץ למים ורק את המוקפת במים זכים צוללת אל המקום הטהור והנקי, הפנימי והאמיתי שמנקה את הלב ומשכיח את כל מצוקות הקיום המטרידות.

למי נועד המקווה

אם בעבר ניתן היה למצוא במקווה רק נשים דתיות ומסורתיות, כיום הולכת וגוברת המודעות והרצון של נשים מכל המגזרים והקהילות לחוות את החוויה הכל כך יהודית ואישית שמעניק המקווה. הנגישות, והאבזור החדשני משלמים את המהלך בשינוי התפיסה המוקדם. כל אישה נשואה המבקשת לשדרג את החיים הזוגיים שלה, לחוש נחשקת ומיוחדת, תמצא את עצמה מתחברת לחוויית המקווה.

איך. מתי. איפה.

אז מתי בעצם הולכים למקווה, איפה אמצא מקווה בסגנון שלי ואיך זה עובד בפועל? כל השאלות הללו ועוד רבות בוודאי עוברות לך בראש כעת. בדיוק בשבילך ריכזנו את כל המידע הרלוונטי באתר אחד. אתר שעשני אישה נותן לך את כל המידע על המקווה. ובכלל, כל מה שאישה רוצה לדעת.

מעוניינת שנלווה אותך בתהליך?

השאירי פרטים כאן למטה

מחשבון טבילה

יש לבחור תחילה את יום הווסת ולהגדיר את זמן השקיעה
יום הטבילה שלך:

* שימי לב, הטבילה תתבצע בתאריך לאחר השקיעה!

התחילי צ'אט
צריכה עזרה?
היי ברוכים הבאים לאתר "שעשני אישה",
איך נוכל לעזור? לכל שאלה כתבי לנו כאן...
דילוג לתוכן